1899

1899 | November 17, 2022 (United States) Summary: Multinational immigrants traveling from the old continent to the new encounter a nightmarish riddle aboard a second ship adrift on the open sea.
Countries: Germany, United StatesLanguages: English, German, Danish, Spanish, French, Cantonese

Şimdi önce şunu yazayım, bugün (3 Ocak 2023) itibarı ile dizinin devamının çekilmeyeceği haberi geldi. O yüzden hiç başlamayın; son derece ciddiyim.

1899 yılında Amerika’ya Avrupa’nın 4 bir yanından göçmen yolcu taşıyan Kerberos adlı gemi, aynı şirkete ait ve 4 aydır kayıp olarak bilinen Prometheus gemisinden yardım sinyali alınca rotayı değiştirir. Bu değişikliğin gerek yolcular gerekse de gemi mürettebatı üzerinde çeşitli etkileri ve de tepkileri olacaktır.

Sabırla 3 sezonunun tamamlanmasını bekleyip tek oturuşta seyrettiğim ve de böyle yaptığım için büyük keyif aldığım DARK dizisinin ekibi yeniden iş başına geçince bir heves ile dalmıştım 1899’a ama… hepinizin yıllar içinde tecrübe ettiği gibi, “ama”dan sonrası asıl konu. Yani, karanlık, ağır, ne olduğu belirsiz; hani tamam gizem temalı anladık da, neyin gizemi. Kardeşim iki coşku ver de bi meraklanalım, gerilelim, bi bişey olsun… I-ıh… Fazla naz aşık ilişkisi hesabı; fazla gizem de seyirci usandırıyor. Ya, bi de, daha önce de yazdım ama, hakkaten karanlık, ay karanlık, hep karanlık… Hani gemiler ve karakterlerin isimlerindeki seçimler, üçgenler, mistik ve dini göndermeler filanla 2 sezon daha devam etse belki bi yere varabilirdi de, cidden çekilir eziyet değil. Seyredecek çok daha manalı şeyler var, ben harcadığım 8 saate yanmaktayım.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir