Around the World in 80 Days

Around the World in 80 Days | January 2, 2022 (United States) Summary: Gentleman adventurer Phileas Fogg sets out on a quest to travel around the world and back home in a period of 80 days.
Countries: France, Germany, Italy, South Africa, United KingdomLanguages: English, French, Italian, Arabic, Hindi, Cantonese

Özellikle bizim neslin ezbere bildiği Jules Verne klasiğini 2021 yılında dizi olarak çeksen olur mu? Bunu yazacağımı beklemiyordum ama olurmuş.

Yıllardır evi ve üyesi olduğu klüp arasında gidip gelmekten başka hiçbirşey yapmamış kıtıpyoz İngiliz Beyefendisi Phileas Fogg, klüpten bir arkadaşı ile dünyanın çevresini 80 günde dolaşabileceği üzerine iddiaya girer. 1872 şartlarında bu oldukça zor başarılacak bir iştir.

Klasikleşmiş roman adaptasyonlarına mesafeli dururum. Hele ki orijinle sadık kalınmayacak şekilde cinsiyet, ırk vb. değişikliklerden hiç haz etmem. Bu dizide de bahsettiklerimin tamamı misliyle bulunmakla beraber beni rahatsız etmedi. Hani, kabuk bildiğimiz konsept ama içinde geçen maceralarla bambaşka bir şey seyrediyormuşum gibi hissettim. Dizinin başrolünde David Tennant olması seyretmek için başlı başına bir sebep.

Çoluk çombalak hep birlikte hafif sıklet seyretmek için ideal. Dizi, konusu Denizler Altında 20000 Fersah üzerine kurulu ikinci sezonu ile ekranlara dönecek.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir