Bilişimde Kariyer Ve Teknoloji Günü

Aslına bakarsanız tam olarak ne zaman ve ne şekilde icad ettik hatırlamıyorum. Fikir babalığını gururla kabul ediyorum ama, Deniz‘in, Salih Hoca‘nın, Faruk Hoca’nın da katkıları var organizasyonun oluşumunda; atladığım varsa affetsin. Emeği geçenleri saymıyorum bile. O zaman çalıştığım 4S‘in maddi desteği ile 28 Nisan 2011’de Anadolu Üniversitesi‘nde Bilişimde Kariyer Ve Teknoloji Günü’nü düzenlemiştik.

İlk etkinliğin afişi. Tabi o zaman “1. Geleneksel” yazmamız gerektiğini bilmiyorduk.

Çeşitli bilişim, insan kaynakları firmalarının, Eskişehir’de faaliyet gösteren kuruluşların gerek maddi, gerek konuşmacı desteği ve üniversitenin sağladığı lojistik imkanlarla bizim bile aklımıza gelmediği kadar keyifli bir organizasyon olmuştu. Hatta ben gösterilen ilgiye o kadar coşmuştum ki, “ben bu konumda olduğum sürece, her sene bu organizasyonu düzenleyeceğim” gibi iddialı bir laf da etmiştim.

Olmadı. 2012 baharı 4S’ten ayrılış sürecimin bir parçasıydı ve konuya hiç ilgi gösteremedim.

2013’te Trend Micro‘daki görevime başladıktan sonra Eskişehir’e yaptığım bir ziyarette öğrendiğim bir haber beni o kadar sevindirdi ki, anlatamam. Tamam, biz ilgi gösterememiştik ama 2012’de gençler (Yusuf, Onur, Hülya) bayrağı devralmışlar ve Anadolu Üniversitesi Bilgisayar ve Kariyer Kulüpleri desteği ile etkinliğin ikincisini düzenlemişlerdi.

Bu sene 3. Bilişimde Kariyer Ve Teknoloji Günü’nde Trend Micro olarak resmi sponsoruz. Ben açılış panelinde konuşmacıyım ve sonra da Mobil Güvenlik üzerine bir sunum yapacağım. Paralel bir seansta ise Burak Siber Güvenliğe Giriş konulu ders veriyor olacak.

Bu seneki etkinliğin afişi.

Başlayan güzel bir şeyi yaşattığınız için çok teşekkürler genç arkadaşlar. Bu sene de zevkle katılacağız etkinliğe.

Tüm dostlarımı beklerim. Baharda Eskişehir güzeldir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir