Gremlins

Gremlins | June 8, 1984 (United States) Summary: A young man inadvertently breaks three important rules concerning his new pet and unleashes a horde of malevolently mischievous monsters on a small town.
Countries: United StatesLanguages: English, Spanish

Çok yakında çizgi dizisi ile aramıza dönecek olan Gremlins’i bi hatırlayalım.

Başarısız bir mucit olan Randall Peltzer, oğlunun doğum günü için Çin Mahallesi’nde bulunan bir dükkândan bir yaratık satın alır. Bu yaratık için bazı talimatlar vardır. O parlak ışıktan korunmalıdır, fazla su içmemelidir ve geceyarısından sonra yemek yememelidir. Randall’ın oğlu Billy, babasının Gizmo adını verdiği yaratığı çok sever. Ancak arkadaşı Pete, Gizmo’yu yanlışlıkla ıslatır ve ardından Gizmo birkaç mogwai yumurtlar. Fakat bunlar Gizmo kadar uysal değildir. Yaratıklar üremeye başladığı zaman kasabada korkunç şeyler olmaya başlar. Billy ve arkadaşı Kate onları durdurmaya çalışırlar.

Steven Spielberg tarafından kurulan Amblin Entertainment’ın ergenliğimize renk katan filmler serisinden (bkz. The Goonies, E.T., Back to the Future, Joe Versus the Volcano…) saydığım filmi “bi ara tekrar izlesem mi?” listesine soktum çizgi dizi haberini duyunca.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir