Interview with the Vampire

Interview with the Vampire | October 2, 2022 (United States) Summary: Based on Anne Rice's iconic novel, follow Louis de Pointe's epic story of love, blood and the perils of immortality, as told to the journalist Daniel Molloy.
Countries: United StatesLanguages: English

Hazır başlamışken ana akıma aykırı bir taze diziyi daha paylaşayım. 1994’te yıldızlar geçidi kadrosu ile aynı adlı filmini izlediğimiz Anne Rice’ın kitabının dizi uyarlaması bu kez de.

Konuyu zaten dizinin başlığı anlatıyor; Daniel Molloy adında ünlü bir gazeteci, yıllar önce yarım kalan biyografik röportaj serisini tamamlamak için vampir Louis de Pointe tarafından davet edilir. Her ne kadar vampir olsa da, Louis’in hikayesinde de kökeninde insan olan her hikayede olduğu gibi, aşk, ihtiras, nefret, tutku, ayırımcılık, entrika ve (haliyle) bol bol kan vardır.

Diziyi hikayesi bir yana sadece görselliğinden ötürü dahi izlemenizi tavsiye ediyorum. Mekanlar, renkler ve kadraj çok başarılı; keyif verici. Dizideki Louis’i Game of Thrones’daki Unsullied’in kumandanı olan Grey Worm olarak tanımıştık daha önce.

AMC Anne Rice’ın romanlarının tümünün yayın hakkını alarak Immortal Universe diye bir konsept dahilinde diziler yayınlama kararını duyurdu. Interview with the Vampire bu serinin ilk dizisi. Bu seriden ikinci dizi olan Mayfair Witches da 8 Ocak 2023’te yayınlanmaya başlayacak.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir