Keşif

Kesif | October 19, 2018 (Turkey) Summary: Esma, Berk and Hasan are three people who try to escape the troubles of life with the help of a video game called Discovery. These three young people is sucked into the game in a mystical wa... Read all
Languages: Turkish

Günün anlam ve önemine binaen, çok da bilinmeyen bir yerli fantastik filmi hatırlayalım.

“Keşif” adlı oyunu takıntı haline getiren Türkiye’nin üç farklı şehrinden, farklı kültür ve değerlere sahip üç genç, oyunun ilerleyen aşamalarında bazı görevleri yerine getirmeleri sonunda açılan bir zaman tünelinden geçerek kendilerini Çanakkale savaşında bulurlar. Kendi zamanlarına geri dönmek için kendilerine verilen görevleri tamamlamaları gerektiğini anlayan gençlerimiz bir yandan da kendi farklılıkları ile barışmaya ve kendi iç dünyaları ile bir denge yakalamaya çalışıyorlar.

Senaryosu Jumanji‘den tanıdık gelmekle beraber, büyük beklentilere girmezseniz baya da seyredilebilir bir film. Bugünlere nasıl gelindiğini hatırlamak, bilmeyenlere öğretmek adına iyi olmuş bir çalışma bence. En azından fragmanına bir göz atın; varsa çocuklarınızla seyredip bu vatan uğruna şehit olanları hatırlayın isterim.

18 Mart Çanakkale Zaferi’nizi kutluyor, başta şehitlerimiz olmak üzere bu memleketin toprakları üstünde kanlarını döken tüm kahramanları saygı ve rahmetle anıyorum.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir