Mayfair Witches

Anne Rice's Mayfair Witches | January 8, 2023 (United States) Summary: Follows a neurosurgeon who discovers she is the unlikely heir to a family of witches. She must contend with a sinister presence that has haunted her family for generations.
Countries: United StatesLanguages: English

Amerikan AMC kanalının Anne Rice’ın romanlarının tümünün yayın hakkını alarak Immortal Universe diye bir konsept dahilinde diziler yayınlayacağından Interview with the Vampire dizisine göz attığım yazımda bahsetmiştim. Bu evrenin ikinci dizisi olan Mayfair Witches de 8 bölümlük ilk sezonunu tamamladı. Hemen notlarımı dökeyim eteğimden.

San Francisco’da yaşayan genç, güzel, başarılı ve hırslı çocuk cerrahı Rowan Fielding hanım kızımız aşırı duygularla yüklendiğinde etrafındakilere tuhaf şeyler olmaktadır. Beynine pıhtı atan mı dersin, kalp damarı yırtılan mı; çeşit çeşit. Kendisini evlat edinen annesinin ölmesi ile beraber gelişen olaylar silsilesi sonucunda Rowan biyolojik annesini bulma hevesine kapılır. Onu New Orleans’a götürecek bu heves kendisi ve biyolojik ailesi ile ilgili nesiller öncesine ve ta İskoçya’ya kadar uzanan bir takım sırların ortaya çıkmasına sebep olacaktır. Ve tabi doğaüstü motiflerle dolu bir çok olaya.

Açıkçası Interview with the Vampire çok güzeldi; bu diziyi o kadar etkileyici bulmadım. Yine de eser ve kurgu sağlam, mekanlar ve çekimler etkileyici. Bir Penny Dreadful kadar karanlık olmasa da A Discovery of Witches kadar da entipüften değil. Türün meraklısına tavsiye edilir. Dizinin başrolündeki Alexandra Daddario mavi gözleri ile ortalığı yakıyor. Kendisini daha önce de Why Women Kill dizisinde fettan kadın olarak izlemekten keyif almıştım.

Seyredilir mi? Ben vakit ayırdığıma pişman değilim.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir