Promising Young Woman

Promising Young Woman | December 25, 2020 (United States) Summary: A young woman, traumatized by a tragic event in her past, seeks out vengeance against those who crossed her path.
Countries: United Kingdom, United StatesLanguages: English

Dün biraz tarzım dışına çıktım. Sevgili kız kardeşimin tavsiyesi üzerine izleme listeme aldığım yenice bir film Promising Young Woman.

Cassandra, hem çocukluk hem de üniversite arkadaşı Nikki’nin üniversitede başına gelen korkunç bir olayın sonrasında tıp eğitimini bırakmış, ailesiyle birlikte yaşamaktadır. Hayatını bir kahve dükkanında çalışarak sürdüren Cassandra, hem Nikki olayının sorumlularından, hem de tüm erkeklerden intikam almanın peşindedir.

Filmin senaryo anlamında çok da orijinal bir yanı yok. Toplumun belirli yaralarını kaşıyor, bazı konularda biraz düşünmeye itiyor izleyiciyi. Hafif bir gerilim ve aksiyon yaşatsa da üç aşağı beş yukarı ne olacağı belli bir hikayeyi layığı bir final ile tamamlıyor. Ama itiraf edeyim ki kendi çapında da güzeldi; seyrettiğime memnunum. Süper konsantre olmadan birşeyler izleyeyim derseniz tavsiye ederim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir