The Irregulars

The Irregulars | March 26, 2021 (United States) Summary: Set in Victorian London, the series follows a gang of troubled street teens who are manipulated into solving crimes for the sinister Doctor Watson and his mysterious business partner, the el... Read all
Countries: United KingdomLanguages: English

Netflix 26 Mart’ta Sherlock Holmes dünyasına adım atıyor.

Dizi, Victoria Londra’sında kendilerine The Irregulars (daha önceki Sherlock Holmes kitaplarında Türkçe’ye Baker Sokağı Çetesi olarak çevirilmişti) diyen bir grup sokak çocuğundan oluşan çetenin hikayesini anlatacak. Dr. Watson tarafından organize edilen ekip bir kısım doğaüstü olaylarla mücadele ederken bütün başarıyı Sherlock Holmes üstlenecek.

Oyuncu kadrosu pek bilindik değil. Şimdilik 8 bölüm olarak duyurulan diziyi izleme listeme aldım ben.


Yazıyı dizi daha yayınlanmadan yazmıştım. Diziyi izledikten sonraki yorumum ise şöyle:

Diziyi bitirmiş birisi olarak diyorum ki, ırkçı değilim, homofobik olduğumu da düşünmüyorum ama yeter yani, eşşeğin kıçına da su kaçırmışlar, yok artık ebelerinin … Halbuki fena da dizi değil, çıtır çerez gitti. 

Konu dizinin kötü olması değil de, baydı. Yap yeni dizilerde çeşitlilik vb. ne haltın kökü ise de, yıllardır bilinen kalıplaşmış karakterlerin ten rengi, cinsel tercihleri vb. ile verme bu mesajı arkadaş. Yoksa dizi cidden fena değil ve izleniyor ama… Yani, içimden “Dr. Watson da siyahi olmaz” deyip yutkunup bi la havle dedim baştan da yani, sonra işin içine başka şeyler girince de isyan ediyor insan.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir