The Menu

The Menu | November 18, 2022 (United States) Summary: A young couple travels to a remote island to eat at an exclusive restaurant where the chef has prepared a lavish menu, with some shocking surprises.
Countries: United StatesLanguages: English, Spanish

Bu aralar hep dizilerden gidiyorum, biraz da filmler camiasına ineyim dedim; değişik bir şey olsun diye de korku, komedi, gerilim tarzında bir film seçtim ilk olarak.

Gastronomi meraklısı zengin arkadaşımız Tyler, partneri Margot ile birlikte ünlü şef Slowik’in bir adada işlettiği restoranda yiyeceği yemek için çok heyecanlıdır. Geceliği kişi başı $1250 ücrete sahip bu seçkin mekana parasını verse bile sadece seçilmiş çok elit bir kadro davet ile katılabilmektedir. Margot ve Tyler’ın adaya giden teknede diğer seçkin davetlilerle başlayan yemek serüveni, adaya varmaları ile birlikte gittikçe esrarengiz bir yöne seyir edecektir.

Filmi çok bir şey beklemeden seyretmenizi tavsiye edeceğim. Bol Agatha Christie esintili bir senaryo, Ralph Fiennes ve Anya Taylor-Joy‘un da oyunculukları ile yormadan seyredilebilir bir gerilim filmi halinde sunulmuş. Arada zengin yaşamları, kurumsal şirketleri kara mizah ile hicveden unsurları ile birlikte keyifli vakit geçirilebilir bir film. Yine de, daha önce de dediğim üzere, beklentiyi yüksek tutmayın; kolanızı, cipsinizi, mısırınızı alıp karşısına geçin.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir