The Prestige

The Prestige | October 20, 2006 (United States) Summary: After a tragic accident, two stage magicians in 1890s London engage in a battle to create the ultimate illusion while sacrificing everything they have to outwit each other.
Countries: United Kingdom, United StatesLanguages: English

Bu sabah Emre Yalçınkaya ile Rebecca Hall‘u vesile ederek gündeme getirdiğimiz filmi bilenlere hatırlatmak, bilmeyenlere tanıtmak istedim.

Victoria dönemi İngiltere’sinde başlangıçta birlikte gösteri yapan iki sihirbaz yaşanan bir kazanın ardından birbirlerine düşman kesilirler. Hayatlarını birbiriyle savaşmaya adayan iki sihirbazın birbirlerini alt etmek adına gidecekleri noktaların ve verecekleri tavizlerin sınırı yok gibi gözükmektedir. Ünlü bilim adamı Nikola Tesla’nın da dahil olacağı bu çekişme elbet bir sona varacaktır da; kim bilir nasıl?

Başrollerinde Hugh Jackman, Christian Bale, Scarlett Johansson, katkı rollerde Rebecca Hall, David Bowie, (tabii ki) Michael Caine gibi isimlerin oynadığı filmi Christopher Nolan yönetiyor. Memento, Inception, Tenet gibi beyni yakmadan, tadında bir gerilimi, gizem ile baştan sona adamı yerine çivileyen hikayesi ve görselliği ile benim gözümde bir başyapıt olan bu filmi herkes en az bir kez izlemeli bence.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir