Why Women Kill

Why Women Kill | August 15, 2019 (United States) Summary: An anthology series that follows three women in different decades all living in the same house, as they deal with infidelity and betrayals in their marriages.
Countries: United StatesLanguages: English

Özellikle birinci sezonu için “son 6 ayda izlediğim en güzel şeydi” ifadesini gönül rahatlığı ile söyleyebileceğim bir Paramount+ dizisini de paylaşayım. İkinci sezon da birincinin hatrına seyredilir. Diziyi Aylin Çınar tavsiyesi ile izledim; o yazmaya üşeneceği için yorumunu yapmak bana kalsın.

İlk sezon aynı evde farklı zaman dilimlerinde yaşamış üç kadının evlilikleri üzerinden yıllarla değişen dünyayı ama değişmiş görünse de onun içinde hiç değişmeden yaşayan insanları ve hayatları kara mizah öğeleri ile anlatıyor.

Dizinin yaratıcısı daha önce Desperate Housewives’ın da yazarlığını yapmış; zaten benzerlik hemen fark ediliyor. Oyuncular çok başarılı ama özellikle dizinin birinci sezonunda Lucy Liu efsane ötesi. O rol mü Lucy Liu için yazılmış yoksa Lucy Liu o rol için mi doğmuş; inanın karar veremedim. Lucy Liu ve eşi rolündeki Jack Davenport’un ilişkileri insanı pek çok derin düşünceye itebilir.

İlk sezon muhteşem bir final ile bağlanarak bitiyor. İkinci sezonda ise bambaşka bir hikaye anlatılıyor; başta da dediğim gibi kötü değil ancak ilk sezonun yarattığı etkiden sonra sönük kalıyor. Planlanan üçüncü sezon iptal edilerek dizi sonlandırıldı.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir